„Niezły Młyn” może pochwalić się oryginalnie stylizowanymi wnętrzami, które zachowują wiele ze swojego pierwotnego, młyńskiego charakteru. W wystrój hotelu wkomponowane są elementy wyposażenia dawnego młyna, takie jak koła zębate, oraz kilka detali drewnianych, ocalałych z pożaru. Uzupełniają je urządzenia, zdemontowane ze starego młyna w miejscowości Grobla, znajdującej się w parku  krajobrazowym Chełmy, pochodzące z tego samego okresu, czyli drugiej połowy XIX wieku.

Rys historyczny

Istniejący we wsi ogromny młyn wodny (daw. Grosse Mühle) wybudowany prawdopodobnie w roku 1830 zaspakajał zapotrzebowanie całej wsi. Do 1939 w Deutsch Hammer roku mieszkało 1423 osób.

Młyn spłonął w roku 2003 z przyczyn nie do końca wyjaśnionych.

Nowy właściciel odbudował go robiąc z niego perełkę. Od czerwca 2011 ten piękny budynek rozpoczyna pisanie nowego rozdziału swojej historii, otwierając dla Państwa swoje podwoje jako hotel „Niezły Młyn”. „Niezły Młyn” to miejsce magiczne, które pozostanie do końca życia w pamięci każdego gościa, który zechce je odwiedzić i spędzić nim, choćby jeden dzień.

Obecnie

„Niezły Młyn” łączy w sobie zalety nowoczesnego i komfortowego hotelu oraz najlepiej pojmowanej agroturystyki. Zapraszamy zarówno gości indywidualnych, jak i grupy zorganizowane. Wyróżnia nas organizowanie zdarzeń turystyki wszelakiej na całym Dolnym Śląsku i najbliższym pograniczu Czech i Niemiec. Na liście rozrywek, które umilą Państwa pobyt w „Niezłym Młynie” znajdują się spotkania z wędkarstwem, nordic walking, przejażdżka bryczką wśród okolicznych łąk, lasów i stawów, spływy kajakowe oraz wycieczki rowerowe, a wszystko to na łonie pięknej i ekologicznie czystej przyrody Doliny Baryczy.[1]